683MWS402KN
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MWS402KN
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 4KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" Dia x 1.831" L (23.00mm x 46.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MWS
Voltage Rating - DC 4000V (4kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 750V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF