683PPB400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683PPB400K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PPB
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF