683PSB302K4H
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683PSB302K4H
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 3KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.6 mOhms
Ratings -
Series PSB
Voltage Rating - DC 3000V (3kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 750V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF