684MABA03KGS
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MABA03KGS
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 500VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF