684MHBS70K2H
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MHBS70K2H
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 1.275KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 23 mOhms
Ratings -
Series MHBS
Voltage Rating - DC 1275V (1.275kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF