684MMR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MMR100K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
En stock : 2769
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF