684MMR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MMR400K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
En stock : 20
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.295" W (26.00mm x 7.50mm)
Series MMR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF