684MPR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MPR250K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.374" W (26.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 260 mOhms
Ratings -
Series MPR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF