684MPW400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MPW400K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.339" L (15.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF