684MSR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MSR100K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF