684MSR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MSR400K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.472" W (32.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF