684MWR152KN
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MWR152KN
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 1.5KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.965" Dia x 1.831" L (24.50mm x 46.50mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF