684MWR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684MWR630K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" Dia x 1.339" L (18.50mm x 34.00mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF