684PHB700K2H
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684PHB700K2H
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 700VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.1 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF