684PMB102KBP2
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684PMB102KBP2
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 1KVDC CHAS MT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.3 mOhms
Ratings -
Series PMB
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 575V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF