684PPA102K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684PPA102K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.925" Dia x 1.811" L (23.50mm x 46.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 525V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF