684PPA700KD22
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684PPA700KD22
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 700VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.846" Dia x 1.339" L (21.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 420V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF