684PPS700K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
684PPS700K
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 10% 700VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" Dia x 1.339" L (17.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.9 mOhms
Ratings -
Series PPS
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 420V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.68 µF