Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685MKP275KJ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 310VAC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 1.409" (35.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.886" W (41.50mm x 22.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | MKP |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 6.8 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |