685MKP275KJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685MKP275KJ
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 310VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.409" (35.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.634" L x 0.886" W (41.50mm x 22.50mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF