685MMR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685MMR100K
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL
En stock : 16694
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF