685MWR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685MWR100K
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia x 1.339" L (17.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 260 mOhms
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF