685MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685MWR250K
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia x 1.339" L (22.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF