685PHB250K4H
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685PHB250K4H
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.4 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF