685PHB400K2J
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685PHB400K2J
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 400VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.3 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF