685PHC400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685PHC400K
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 400VDC AXIAL
En stock : 220
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" Dia x 1.811" L (26.00mm x 46.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.4 mOhms
Ratings -
Series PHC
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF