685PHC600K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
685PHC600K
Descripción:
CAP FILM 6.8UF 10% 600VDC AXIAL
En stock : 178
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia x 2.165" L (30.00mm x 55.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5 mOhms
Ratings -
Series PHC
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 330V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.8 µF