AZ947-1C-24D
American Zettler
Producto No:
AZ947-1C-24D
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
20A AUTOMOTIVE RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 600mW
Switching Voltage 250VAC, 50VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 960 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series AZ947
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 14.4 VDC