AZ9471-1C-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ9471-1C-12DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
35A AUTOMOTIVE RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 600mW
Switching Voltage 16VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 35 A
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 240 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series AZ9471
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 7.3 VDC