J4K212BJ105KD-T
Taiyo Yuden
Producto No:
J4K212BJ105KD-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X5R 0805
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1µF