J4K316BJ105MF-T
Taiyo Yuden
Producto No:
J4K316BJ105MF-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1206 (3216 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 1.0UF 25V X5R 1206
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1µF