L03S300D15
Tamura
Producto No:
L03S300D15
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 12mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Series -
Accuracy ±1%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 50kHz