L05Z800S15
Tamura
Producto No:
L05Z800S15
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 800A AC/DC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 800A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz