L08P100D15M1
Tamura
Producto No:
L08P100D15M1
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 12mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 100A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz