L08P300D15IPV
Tamura
Producto No:
L08P300D15IPV
Descripción:
SENSOR
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz