L18P020D15
Tamura
Producto No:
L18P020D15
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
En stock : 32
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 20A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz