L18P050S05
Tamura
Producto No:
L18P050S05
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 50A
Series L18PXXXS05
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz