L31S400S05FS
Tamura
Producto No:
L31S400S05FS
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 400A
Series L31SXXXS05S
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz