L37S100S05M
Tamura
Producto No:
L37S100S05M
Fabricante:
Tamura
Descripción:
CURRENT SENSOR (100A; +5V)
En stock : 73
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 100A
Series L37S S05
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 50kHz