L37S200D15J
Tamura
Producto No:
L37S200D15J
Descripción:
CURRENT SENSOR (200A; 15V)
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 3µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 200A
Series L37S D15
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V