L51S2T0D15CJ
Tamura
Producto No:
L51S2T0D15CJ
Fabricante:
Tamura
Descripción:
CURRENT SENSOR (2000A; 15V) -40
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 2000A
Series L51S
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply ±12V ~ 18V
Output Ratiometric, Voltage and Current
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 25kHz