LA02P085S03
Tamura
Producto No:
LA02P085S03
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 85A
Series LA02P
Accuracy ±1%
Sensitivity 15.5mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 300kHz