LA37S500S05KJ
Tamura
Producto No:
LA37S500S05KJ
Fabricante:
Tamura
Descripción:
CURRENT SENSOR (500A; 5V) -40 10
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 4µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 500A
Series LA37S S05K
Accuracy ±1.8%
Sensitivity 1.25mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Analog Voltage
Mfr Tamura
Frequency 100kHz