NSN0.25SS1000
Techflex
Producto No:
NSN0.25SS1000
Descripción:
EXPAND SLEEV 1/4"X1000' BLK/YLW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 79°C
Color Black, Yellow
Type Sleeve
Length 1000' (304.80m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Diameter - Inside, Expanded 0.438" (11.13mm)
Wall Thickness 0.070" (1.78mm)