NXP Semiconductors
Producto No:
NX30P6093UKAZ
Fabricante:
Paquete:
20-WLCSP (1.7x2.16)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
NX30P6093UK - 30 V OVP, 100V Sur
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
177
$1.615
$285.855
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | P-Channel |
| Switch Type | USB Switch |
| Output Configuration | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 2.8V ~ 20V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 8.95mOhm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-WLCSP (1.7x2.16) |
| Current - Output (Max) | 8A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage, UVLO |
| Package / Case | 20-UFBGA, WLCSP |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 4.5V |
| Interface | I²C |