RLB0812-681K4L
Bourns Inc.
Producto No:
RLB0812-681K4L
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 680UH 140MA 2.9 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 45 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.264" Dia (6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Inductance 680 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.7MHz