RLB0913-3R3K
Bourns Inc.
Producto No:
RLB0913-3R3K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 4.6A 25 MOHM TH
En stock : 1842
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm
Inductance 3.3 µH
Series RLB0913
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 79MHz