RLB1112V4-102J
Bourns Inc.
Producto No:
RLB1112V4-102J
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 1MH 510MA 1.4 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 510 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 1 mH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.1MHz