RLB1314-471KL
Bourns Inc.
Producto No:
RLB1314-471KL
Descripción:
FIXED IND 470UH 460MA 510MOHM TH
En stock : 614
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 30 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" Dia (11.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 510mOhm Max
Inductance 470 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.3MHz