RLB1314-6R8ML
Bourns Inc.
Producto No:
RLB1314-6R8ML
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 3.9A 12 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 80 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" Dia (11.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 34MHz