ROA170163/B
Flex Power Modules
Producto No:
ROA170163/B
Fabricante:
Flex Power Modules
Descripción:
PMU8318 EVALUATION BOARD
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Up
Current - Output 6A
Product Status Active
Power - Output 33 W
Series -
Regulator Topology Boost
Frequency - Switching 350kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 0.6V, 5.5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Flex Power Modules
Utilized IC / Part PMU8318
Package Box
Voltage - Input 4.5V ~ 17V